Ebišer vodio Švajcarce do pobede protiv Mađarske

15.06.2024 16:56
Fudbaleri Švajcarske i Mađarske vodili su žestoku borbu Tanjug/ AP Photo/Themba Hadebe
Fudbaleri Švajcarske i Mađarske vodili su žestoku borbu

Švajcarci su "počistili" selekciju Mađarske u Kelnu u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu.

Furiozno su ušli u meč izabranici Murata Jakina i već posle prvih 45. minuta stekli ogromnu prednost, zahvaljujući golovima Due i Ebišera, a pobedu je potvrdio Embolo u trećem minutu nadoknade utakmice.

Očekivalo se mnogo više od Mađara, koji su igrali odlično u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Ipak, od te reprezentacije protiv Švajcaraca nije bilo ni traga ni glasa.

Tanjug/ AP Photo/Darko Vojinovic

Reprezentacija Švajcarske

Već u 12. minutu Švajcarci su povela. Dua je uspeo da izbegne ofsajd zamku i na proigravanje Ebišera postigne gol za prednost Švajcarske. Iako je prvobitno linijski sudija signalizirao ofsajd, iz VAR sobe je došla "revizija", pa je Slavko Vinčić iz Slovenije na kraju priznao pogodak izabranicima Murata Jakina.

Tanjug/ AP Photo/Themba Hadebe

Reprezentacija Mađarske

Tu nije bio kraj naletima Švajcaraca, a samo zahvaljujući dobroj intervenciji Gulačija, rezultat se nije menjao.

Uspeli su nekako da uspostave ravnotežu na terenu Mađari sredinom prvog dela igre, ali je kraj pripao Švajcarcima.

Izabranici Marka Rosija nisu bili koncentrisani u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Posle sjajne asistencije fudbaler Bolonje, Ebišer je upisao i gol sjajnim udarcem sa oko sedamnaest metara za - 0:2.

Uvodni minuti prvog poluvremena pripali su Mađarima, razigrao se Šalaji, ali uspevao je iz svih situacija golman Zomer da izađe kao pobednik.

U 63. minutu najbolju šansu je propustio Varga, kada je glavom sa nekoliko metara šutirao pored gola.

Inicijativa se isplatila u 66. minutu. Soboslaj je poslao centaršut na Vargu, koji je u padu glavom smestio loptu u mrežu za - 1:2

Pritiskali su Mađari od tog trenutka, šanse su se rešale pred golom Zomera, ali je dobrana Švajcaraca uprkos svim naletima ostala stabilna do kraja meča.

Ipak, kada se šanse ne iskoriste sledi kazna. Embolo je u trećem minutu nadoknade iskoristio kiks odbrane Mađarske i bez problema savladao golmana Gulačija.

Mađarska - Švajcarska 1:3 (0:2)

Stadion: "Rajn Energi" u Kelnu.

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).

Strelci: Dua u 12, Ebišer u 45+1, Embolo u 90+3. minutu za Švajcarsku, Varga u 66. minutu za Mađarsku.

Žuti kartoni: Vidmer,Frojler (Švajcaraska) Šalaj, Fiola (Mađarska)

MAĐARSKA (3-4-3): Gulači, Lang /46.Bola/, Orban, At. Salaj /80.Martin/, Fiola, A. Nađ /67.Klajnhajsler/, Šefer, Kerkez /80.Dardaj/, Soboslaj, Varga, R. Šalaj.

ŠVAJCARSKA (3-4-3): Zomer, Šer, Akanđi, Rodriges, Vidmer /67.Stergiju/, Frojler /86.Sijero/, Džaka, Endoj /86.Rieder/, Ebišer, Dua /67.Amdouni/, Vargas /74. Embolo/