ATP

Međedovićeva najveća pobeda u karijeri: Savladao Fokinu i plasirao se u treće kolo turnira u Rimu

Izvor: Tanjug

11.05.2024 13:47
Hamad Međedović MN Press
Hamad Međedović

Srpski teniser, Hamad Međedović plasirao se u treće kolo Mastersa u Rimu nakon što je savladao španskog predstavnika Alehandra Davidoviča Fokinu rezultatom 2:0 (7:6(7:4), 6:4).

Meč u glavnom gtradu Italije je trajao sat vremena i 48 minuta igre, a prvi set je počeo brejkom Španca, koji trenutno zauzima 33. mesto na ATP listi najboljih tenisera sveta.

Uzvratio je 20-godišnji Međedović kad je izjednačio na 4:4, a zatim u taj-brejku osvojio prvi set što mu je dalo dodatnu enrgiju pred nastavk susreta.

Na startu drugog seta teniseri su razmenili po brejk, a kod rezultata 4:4 121. sa ATP liste pravi novi brejk, a zatim ga potvrđuje na svoj servis, koristi drugu meč loptu i stiže do najvećeg uspeha u dosadašnjoj karijeri.

Međedović koji se u glavni žreb Mastersa u Rimu plasirao kroz kvalifikacije, u trećem kolu će grati protiv pobednika meča Danil Medvedev (Rusija) - Džek Drejper (Velika Britanija).