Vesti iz ostalih sportova

28.04.2024 15:07
Jovana Arsić osvojila zlatnu medalju u disciplini singl skif na Evropskom prvenstvu u Segedinu MN Press
Jovana Arsić

Srpska reprezentativka u veslanju Jovana Arsić osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini singl skif na Evropskom prvenstvu u Segedinu.

Jovana Arsić je u finalu ostvarila rezultat od osam minuta, 23 sekunde i 42 stotinke. Srebrnu medalju je osvojila Nemica Aleksandra Foster (8:28.16), dok je treća bila Čehinja Alisa Prokesova (8:34.97).

Inače, srpska reprezentativka u veslanju je u septembru prošle godine na SP u Beogradu izborila plasman na Olimpijske igre, koje će biti održane od 26. jula do 11. avgusta u Parizu.

Isto je to danas učinio i Nikolaj Pimenov, koji  je osvojio prvo mesto u evropskoj olimpijskoj kvalifikacionoj regati u Segedinu i tako obezbedio vizu za OI u Parizu u disciplini skif. Pimenov je pobedio u vremenu 7:33,32.