Izvor: Tanjug

26.09.2024 10:10
Bastos (Botafogo) u duelu sa Estevaom Tanjug/AP Photo/Andre Penner
Bastos (Botafogo) u duelu sa Estevaom

Fudbaleri Atletiko Mineira plasirali su se u polufinale Kopa Libertadores, pošto su jutros u Belo Horizonteu pobedili Fluminense rezultatom 2:0 u revanš meču četvrtfinala ovog takmičenja.

Fluminense je u prvoj utakmici pobedio rezultatom 1:0. Oba gola za Atletiko postigao je Dejverson u 50. i 88. minutu. Fudbaleri Atletika će u polufinalu igrati protiv River Plate.

Plasman u polufinale Kopa Libertadoeres izborili su i fudbaleri Botafoga, koji su posle penala eliminisali Sao Paulo.

Prvi meč četvrtfinala između Botafoga i Sao Paula završen je bez golova. Revanš duel, koji je odigran jutros u Sao Paulu, završen je bez pobednika, 1:1. Botafogo je poveo u 15. minutu pogotkom Tijaga Almade, a izjednačio je Žonatan Kaljeri u 87. Fudbaleri Botafoga su potom bili uspešniji u penal seriji rezultatom 5:4.

Botafogo će u polufinalu Kopa Libertadores igrati sa boljim iz duela između Penjarola i Flamenga. Fudbaleri Penjarola su pobedili u prvoj utakmici 1:0, a revanš duel je na programu 27. septembra u Montevideu.