27.04.2024 19:10
Nakon devet godina ponovo u eliti: OFK Beograd obezbedio plasman u Superligu Srbije MN Press
Fudbaleri OFK Beograda

Fudbaleri OFK Beograda su savladali Tekstilac u Odžacima 2:1 (0:0) i tako obezbedili lidersku poziciju pet kola pre kraja. Ekipa sa Karaburme će se tako nakon devet godina u nižim rangovima vratiti u elitu.

"Romantičari" su do prednosti stigli na početko drugog dela igre kada je Dejan Georgijević tresao mrežu domaćina. Isti igrač se upisao u strelce i u 62 minutu, dok je Miloš Zličić ublažio poraz Tekstilca.

Ekipa Smederava je upisala poraz od Grafičara na gostovanju i tako pala na peto mesto na tabeli.

Gosti su u 24. minutu stigli do prednosti preko Entonija Lokose, ali je Grafičar golovima Veljka Mladenovića i Ognjena Ajdara u drugom poluvremenu stigao do potpunog preokreta i tri boda.

Inđija je slavila protiv ekipe Jedinstva 2:1 (1:0), dok je Radnički iz Sremske Mitrovice bio bolji od Mačve minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).