Vesti iz fudbala

Premijer liga Rusije na Areni: Vladimir Ivić prkosi Zenitu i moskovskim velikanima

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

01.03.2024 09:55
Premijer liga Rusije na Areni: Vladimir Ivić prkosi Zenitu i moskovskim velikanima Guliver
Vladimir Ivić, trener lidera Krasnodara

Utakmicom između Rostova i Samare (17.00, TV Arena 3 Premium) danas se nastavlja Premijer liga Rusije. Posle jesenjih 18 kola na čelu stoji Vladimir Ivić sa Krasnodar prkoseći šampionatu Zenitu i moskovskim velikanima Dinamu, Lokomotivi, Spartaku i CSKA.

Samo dva poraza imao je Ivić tokom prvog dela sezone, uspeo je da se pojača ove zime brazilskim napadačem Viktorom Sa (Botafogo), Kolumbijcem Kevinom Kastanjom iz Kruz Azula, pa ćemo videti hoće li imati snage da odoli Zenitu, koji ima samo dva boda manje.

Šampion u čijem timu sve izraženiju ulogu ima Strahinja Eraković doveo je brazilske napadače Artura (Fortaleza) i Pedra Enrikea (Sao Paulo), štopera Ninja (Fluminenze), a Krasnodaru su "oteli" Ilzata Ahmetova, veoma dobrog veznog igrača iz Kirgistana.

Dinamo iz Moskve je uglavnom zadržao isti sastav, slična je situacija io sa ostalim ekipama iz prestonice: Lokomotivom, Spartakom (doveden napadač Ugalde) za koji igra Srđan Babić, te CSka čije boje nose Milan Gajić i Saša Zdjelar.

Ovog proleća u Premijer ligi Rusije pratićemo 14 fudbalera iz Srbije: Strahinja Erakovića (Zenit), Mihajla Banjca (Krasnodar), Milana Gajića, Sašu Zdjelara (CSKA), Srđana Babaića (Spartak), Miroslava Bogosavca (Akhmat), Lazara Ranđelovića, Nikolu Čumića, Luku Bjelovića, Uroša Drezgića i Bogdana Jočića (Rubin), Milana Majstorovića (Dinamo), Nikolu Radmanovca i Ivana Ostojića (Baltika).

Mečeve Premijer lige Rusije gledajte na kanalima TV Arena sport.

Premijer liga Rusije, 19.kolo

Petak

Rostov - Samara 17.00 (TV Arena 3 Premium)

Subota

CSKA - Orenburg 12.00 (TV Arena 2 Premium)
Krasnodar - Rubin 14.30 (TV Arena sport 3)
Akhmat Grozni - Ural 17.00 (TV Arena sport 1x2)
Zenit - Spartak Moskva 17.30 (TV Arena sport 1)

Nedelja

Pari NN - Fakel 12.00 (TV Arena sport 3)
Dinamo Moskva - Lokomotiva Moskva 14.30 (TV Arena sport 1)
Baltika - Soči 17.00

Standings provided by Sofascore