13.10.2023 23:21
Grupa F kvalifkacija za EURO 2024: Belgijanci u derbiju sa Austrijom prebrinuli plasman na kontinentalni šampionat tanjug

Fudbaleri Belgije znali su da moraju da dobiju derbi F grupe sa Austrijom ako hoće da se ne stresiraju u finišu kvalifikacija za šampionat Evrope i uspeli su u toj misiji, pa su sa 2:3 (0:1) u Beču obezbedili sebi mesto u Nemačkoj sledećeg leta.

Istina, nisu izabranici Domenika Tedeska tako lako pokupili "kajmak", mada su imali velikih 3:0 u ranoj fazi drugog poluvremena. Dodi Lukebaki dva puta je vraćao domaćina na centar terena (12, 55. minut), još kada je učinak igrača Sevilje pojačao Romel Lukaku (58) činilo se da je sve gotovo.

Ali, Austrijanci su neočekivano doneli neizvesnu završnicu, čemu je kumovao i crveni karton za Amadua Onane u 78. minutu. U kratkom razmaku, golovima Konrada Lajmera (72) i Marsela Zabicera iz penala (84), uspela je ekipa Ralfa Rangnika da pripeti. Ne i da vrati Belgijance na "fabrička podešavanja".

"Crveni đavoli" su uzeli ono zbog čega su došli, dok će Austrija svoju šansu za plasman tražiti u ponedeljak, kada gostuje u Azerbejdžanu. Eventualni trijumf bi definitivno odbio napad Švedske sa treće pozicije.