(UŽIVO) Pobeda za "minus 8": Partizan napravio korak ka vrhu tabele

Autor: Sašo Ilijoski

05.02.2023 16:03
(UŽIVO) Pobeda za "minus 8": Partizan napravio korak ka vrhu tabele FK Partizan

Fudbaleri Partizana prolećni deo sezone otvaraju utakmicom u Kruševcu, gde će ih u okviru 20. kola ugostiti Napredak.

Napredak - Partizan

Stadion: Mladosti. Gledalaca: 2.000. Sudija: Milan Mitić.

NAPREDAK: Petrić – Jovanović, Kerkez, Đeković, Vukajlović – Putinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić, Čečarić - Šarić.

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade – Dijabate, Natho, Jović – Rikardo.

Napredak - Partizan 0:1 u toku
Novi Pazar - TSC 16.30 (TV Arena sport 6)
Mladost GAT - Javor 18.30 (TV Arena sport 3)

Partizan - Napredak

05.02.2023. 16:29

KRAJ UTAKMICE - POBEDA PARTIZANA

Partizan je uspeo da golom Dijabatea u 61. minutu pobedi Napredak u Kruševcu i da Crvenoj zvezdi priđe na osam bodova zaostatka. Utakmica je odigrana po jako lošem vremenu i zaleđenom terenu.

05.02.2023. 16:30

Pogleda na tabelu

76. minut - Napredak je imao šansu za izjednačenje.

Velika šansa za Napredak i sjajna intervencija Filipovića. Sve su dobro uradili domaćini, lopta je bila upućena ka Kneževićui ispred koga je "iznikao" desni bek gostiju i uspeo je da interveniše i otkloni opasnost.

05.02.2023. 16:24

61. minut - GOOOL, Partizan vodi

Partizan vodi 1:0, strelac Dijabate: Evo i prvenca napadača Partizana u Mozzart bet Superligi. I to u pravi čas. Šutirao je Dijabate sa 16 metara, lopta se odbila od Kerkeza, dobila je bolji felš i od stative se odbila u mrežu.

05.02.2023. 16:26

GOL Dijabatea

05.02.2023. 16:23

50. minut - Nema prilika, a ni organizovane igre

Nema organizovane igre, lopta se samo prebacuje jer je teren klizav. Vujačić se okliznuo, Šarić je krenuo ka golu Popovića,  Filipović je uklizao i otklonio opasnost. Teško se kontroliše igra, igrači često padaju na ledenoj ploči.

Počeo je drugi deo, nema izmena u sastavima.

05.02.2023. 16:22

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela, Napredak je imao više od igre, osam kornera, dve poluprilike, ali je defanzivno odradio posao veoma dobro jer je ostavio Partizan na samo jednom udarcu Jovića. Crno-beli odigrali su veoma skromno, pogotovo u ofanzivi i organizaciji igre. Moraće mnogo bolje u nastavku ako žele da slome veoma dobri Napredak.

05.02.2023. 16:20

40. minut - Bolji je Napredak

Definitivno se domaćin bolje snašao u prvom poluvremenu, izveli su osam kornera, imali inicijativu, ali i potvrdili da imaju problema sa realizacijom. Ljuibomirac je sa osam metara slabo zahvatio loptu koja je jedva došla do Popovića. Partizan je razočarao u prvom delu, nisu se crno-beli snašli na zaleđenom terenu, samo dve dobre napadačke akcije su bile malo da se matira Petrić, koji tradicionalno sjajno brani protiv crno-belih. I sneg koji provejala ometa igrače.

05.02.2023. 16:17

9. minut - I Partizan propušta veliku priliku

Prva velika prilika za goste. Dijabate je sjajno centrirao sa desne strane, utrčao je Jović, ali je njegov udarac sa četiri metra uspeo da izblokira golman Petrić. Zanimljiv meč s obzirom na to da je sneg počeo da pada i da je teren možda približniji hokejaškim uslovima.

05.02.2023. 16:16

7. minut - Velika šansa za domaćina

Velika prilika za Napredak i sjajna intervencija Svetozara Markovića. Šarić je imao čistu poziciju za udarac, dobro je i zahvatio loptu, međutim, štoper crno-belih je uspeo da izblokira udarac. Iz kornera nije bilo opasnoti po gol Popovića.