Remi Zvezde i Vojvodine na premijeri: Kabić i Katai pogađali na "Marakani"

Izvor: Arena sport

04.02.2023 18:52
Remi Zvezde i Vojvodine na premijeri: Kabić i Katai pogađali na "Marakani" MN Press

Crvena zvezda i Vojvodina su prolećni deo sezone otvorili remijem 1:1 (1:1), kojim su zasigurno zadovoljniji Novosađani.

Akteri u derbiju 20. kola Mozzart Bet Superlige odali su počast nedavno preminulom Siniši Mihajloviću, legendarnom fudbaleru koji je tokom karijere nosio crveno-beli dres oba kluba.

"Stara dama" na "Marakanu" nije došla bez ambicija, što je i pokazala u 25. minutu, kada je Uroš Kabić iskoristio asistenciju Filipa Malbašića i slabijom levom nogom savladao Milana Borjana.

Domaći su i pre i posle gola konstantno napadali, ali su imali problema sa realizacijom, što je bio problem i tokom priprema. Međutim, do izjednačenja su došli du 29. minutu preko Aleksandra Kataija, igrača koji jednim potezom može da promeni čitavu situaciju. Gelor Kanga je poslao sjajan pas ka ofanzivnijem saigraču, koji je levom nogom na maestralan način lobovao Lazara Carevića i doneo poravnanje.

Izabranici Miloša Milojevića su imali loptu u nogama, inicijativu i dominaciju, ali nikako nisu uspevali da iskoriste šanse koje su stvarali, što ih je i koštalo bodova. Vojvodina je tek povremeno pretila iz kontri, dok je tokom većeg dela meča trpela zaista česte protivničke napade.

Najbliži drugom golu fudbaleri Zvezde su bili u 83. minutu kada je Kings Kangva, slično kao i Gelor Kanga u prvom poluvremenu, pokušao da centrira, ali mu je lopta prešla preko noge i pogodila prečku.

Novosađani su do kraja odigrali veoma požrtvovano i odgovorno, pa se slobodno može reći da su ovaj remi i zaslužili.

U narednom kolu beogradski tim će gostovati Voždovcu, dok će "Stara dama" na svom terenu ugostiti Kolubaru.