Zvezda se vratila na pobednički kolosek: Voždovac doživeo debakl na svom terenu

11.02.2023 16:26
Zvezda se vratila na pobednički kolosek: Voždovac doživeo debakl na svom terenu MN Press

Posle kiksa sa Vojvodinom u prethodnom meču (1:1), Crvena zvezda se brzo vratila na pobednički kolosek i nastavila borbu za titulu. U 21. kolu Mozzartbet Superlige rutinski je savladala Voždovac u gostima 6:0 (3:0) i bez ikakvih problema stigla do 57. boda u šampionatu.

Sada ima 11 više u odnosu na najbližeg pratioca, Partizan, koji od 18:30 dočekuje Mladost GAT u Humskoj (Arena 1 Premium), gde će pokušati bar malo da smanji bodovnu razliku za najvećim rivalom.

Da će Zvezda bez većih problema opravdati ulogu favorita, bilo je jasno već u 15. minutu kada je Kanga obradovao gostujuće navijače pogotkom iz penala. Sudija je pokazao na "belu tačku" posle nespretne reakcije Đorđevića u svom kaznenom prostoru, gde je na nepropisan način zaustavio Pešića. Štoper Voždovca je najpre dobio žuti karton, ali je posle reakcije iz VAR sobe, glabni arbitar preinačio svoju odluku, pošto je Pešić bio usamljen u gol šansi.

Od tog trenutka, crveno-beli su zaigrali još ofanzivnije i zahvaljujući brojčanoj prednosti na terenu, u potpunosti nadigrali rivala, koji je izgubio i 14. duel u nizu sa šampionom Srbije. Zvezda nije dugo čekala na sledeći pogodak. Već nakon samo četiri minuta Bukari je povisio na 2:0, dok je asistent ovaj put bio Kanga.

Rano primljeni golovi i loša komunikacija u odbrani, kao da su ostavili traga u igri domaće ekipe, koja je ubrzo kapitulirala i po treći put. Već u 24. minutu Zvezda je imala nedostižnu prednost. Posle kratke kombinacije gostiju, lopta je došla do Kataija, koji je 11. golom u sezoni i definitivno rešio pitanje pobednika.

Sa rezultatom 3:0, Zvezda je otišla na odmor, da bi u nastavku susreta još tri puta pronalazila put do gola rivala, koji je do kraja meča imao samo jedan pokušaj na gol šampiona. Najpre je Vigo u 63. minutu povisio na 4:0, posle odbitka i pokušaja Ivanića. Kangva je na sličan način u 77. minutu potpisao "petardu" i debakl Voždovca, da bi Ivanić u samom finišu postavio konačnih 6:0.

Voždovac se tokom čitave utakmice branio i šansu tražio iz prekida, ali nije bilo povoljnih situacija da se matira Borjan, a naročito sa igračem manje na terenu... Crvena zvezda će naredni meč odigrati 18. februara sa Čukaričkim na svom stadionu, dok će Voždovac dan ranije gostovati Kolubari u Lazarevcu.