Arkadijuš Milik promašio penal, pa doneo Juventusu bod u Bolonji

30.04.2023 22:42
Arkadijuš Milik promašio penal, pa doneo Juventusu bod u Bolonji Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Bolonja i Juventus odigrali su buran remi na "Reantu Dal Ari" 1:1 (1:0) u poslednjem susretu 32. kola Serije A. Bilo je svega, dva VAR penala, veliki promašaj Arkadijuša Milika sa 11 metara, a zatim i gol Poljaka za remi čiji su finiš obeležili promašaji Ebišera, Kambijasa i Sulea.

Problemi sa VAR monitorm na stadionu "Renato Dal Ara" ostavili su sudiju Simone Soza bez mogućnosti da proveri situacije već da veruje arbitrima kraj tv prijemnika. I dogodile su se dve takve situacije u 10. i 30. minutu.

Prvo je 7. minutu Rikardo Orsolini pao u šesnaestercu Juventusa, Soza to nije smatrao da je za najtrožu kaznu, ali je VAR soba sugerisala drugačije. Orsolini je savladao golmana Juventusa za 1:0. Na drugoj strani golman Skorupski je branio sjajno prilike Fanjolija i Milika, a onda je poljski napadač bio fauliran na samoj liniji šesnaesterca. Čak mu je kopačka ostala na liniji. Soza je svirao faul, VAR je sugerisao na penal.

Milik je izveo udarac najlošije moguće, pa je Skorupksi lako odbranio penal. Međutim, poljski napadač se iskupio u nastavku meča. Odbijenu loptu posle šuta Kjeze sa 14 metara je poslao u mrežu za 1:1.

Filip Kostić je igra do 57. minuta za Juventus, a Dušan Vlahović se zagrevao na poluvremenu i trener Masimilijano Alegri ponovo ga je držao dugo na klupi, sve do 83. minuta.

Bolonja je imala tri odlične prilike da ponovo dođe u vođstvo, Nemac Cirkze nije uspeo da savlada Šćešnjog, Ebišer je promapšio zicer, a onda je Vlahović glavom ostavio zicer Matijasu Suleu. Međutim, mladi Argentinac se obrukao, sa sedam metera je prebacio prazan gol! Imao je i Kambijaso zicer u nadoknadi, ali je Šćešni nogama odbranio.