Atalanta savladala Leće: De Ketelare i Skamaka doneli "boginji" plasman u Ligu šampiona

18.05.2024 19:49
Fudbaleri Atalante će naredne sezone igrati u Ligi šampiona Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
Fudbaleri Atalante će naredne sezone igrati u Ligi šampiona

Fudbaleri Atalante su i zvanično obezbedili plasman u Ligu šampiona za narednu sezonu jer su savladali Leće 2:0 (0:0) u 37. kolu italijanske Serije A.

Gosti iz Bergama su znatno bolje otvorili utakmicu. U prvom delu igre su imali veći posed lopte i znatno više prilika, ali ipak su uspeli da probiju tvrdu odbranu domaćina. Na pauzu za poluvreme se tako otišlo bez pobednika i bez golova.

Odmah na startu drugog dela igre je "boginja" uspela da zatrese mrežu protivnika, a u strelce se upisao Čarls De Ketelare. Svega pet minuta kasnije je ekipa Đanpjera Gaspernija ponovo tresla mrežu, a gol je postigao Đanluka Skamaka.

Atalanta se nakon ovog trijumfa nalazi na petoj poziciji sa 66 bodova, dok je Leće na 13. mestu sa 37. U slučaju da klub iz Bergama osvoji Ligu Evrope, šestoplasirani tim Serije A će takođe igrati u Ligi šampiona, a to je u trenutno Roma.