Remi Napolija i Rome, Svilar odličan na golu "vučice"

28.04.2024 20:28
Remi Napolija i Rome, Svilar odličan na golu "vučice" Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Viktor Osimen izvodi penal

Fudbaleri Napolija i Rome remizirali su 2:2 (0:0) u "derbiju Sunca", koji se odigrao u okviru 34. kola italijanske Serije A.

Utakmica na stadionu "Dijego Armando Maradona" bila je puna uzbuđenja, videli smo dva penala, a na kraju i remi u 90. minutu u režiji Tamija Ejbrahama.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, ali treba istaći da je za to bio najzaslužniji Mile Svilar koji je odlično zaustavio jedan pokušaj Viktora Osimena.

Roma je povela u 59. minutu kada je Paulo Dibala bio precizan iz penala. Ali, Napoli je uspeo da izjednači posle šest minuta, kada je Olivera uz mnogo sreće i odbitak konačno uspeo da savlada golmana Rome za 1:1.

Veliki preokret videli smo u 84. minutu kada je Osimen iz penala savladao golmana gostiju za 2:1. Prethodno je Kvarackelija oboren u šesnaestercu, a VAR potvrdio najstrožiju kaznu.

I onda, novi šok, Ejbraham se našao na pravom mestu, izbegao je ofsajd i posle asistencije Ndike pogodio za 2:2.

Ovaj rezultat najviše je odgovarao Atalanti koja juri Romu i danas je pobedila Empoli 2:0. Atalanti su bodove doneli Pašalić u 42. minutu iz penala i Lukman u 51. minutu.

Borba za četvrto i peto mesto u borbi za Ligu šampiona biće otvorena do samog kraja, Bolonja ima 63 boda, Roma 59, a Atalanta 57, s tim što tim iz Bergama ima i meč manje.