Autor: Kosta Simetić

28.04.2024 17:15
Bolonja sa igračem manje izborila remi protiv Udinezea Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Aleksis Salemakers, strelac izjednačujućeg gola

Fudbaleri Bolonje remizirali su sa Udinezeom 1:1 (0:1) u 34. kolu italijanske Serije A, uprkos činjenici da su tokom drugog poluvremena imali igrača manje.

Bolonja, koja je četvrta na tabeli, od starta je napadala, Udineze maltene nije prelazio svoju polovinu, ali je nekako uspeo da povede u nadoknadi prvog dela igre.

Srpski reprezentativac, Lazar Samardžić, uzeo je loptu na sredini terena, a onda poslao idealno dodavanje Lorencu Luki koji je potom pronašao Martina Pajeru u srcu šesnaesterca kome je ostao lakši deo posla.

Domaćinu je situaciju dodatno otežao štoper, Sem Beukema, koji je u razmaku od deset minuta zaradio dva žuta kartona, te je svoje saigrače u poslednjih pola sata utakmice ostavio na cedilu.

Učestalost napada Bolonje je naravno opala, ali je u 78. minutu usledio prekid sa levog boka, a izveo ga je Aleksis Salemakers. Svi su očekivali centaršut, a Belgijanac je lukavo poslao visoku loptu koja je "upala" u gol za ispostaviće se konačnih 1:1.

Bolonja je sada na četvrtom mestu Serije A sa pet bodova više od Rome, dok je Udineze u opasnoj zoni sa svega 29 bodova.