27.04.2024 22:37
Minimalna pobeda Lacija nad Helasom: Matija Zakanji doneo trijumf "bjankoćelestima" Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP
Detalj sa utakmice Lacio - Verona

Fudbaleri Lacija su savladali Helas iz Verone 1:0 (0:0) u 34. kolu italijanske Serije A. Klub iz Rima je ovom pobedom ostao u trci za peto mesto koje će voditi u Ligu šampiona naredne sezone.

Iako je Lacio dominirao gotovo čitavih 45 minuta u prvom poluvremenu, najbolju šansu za gol su imali gosti preko Karola Sviderskog koji je izuzetno loše zahvatio loptu. Tako se na pauzu za poluvreme otišlo bez pobednika i bez golova.

"Bjankoćelesti" su dominirali i u drugom delu igre, a na pogodak su čekali do 72. minutu. Tada je Matija Zakanji zatresao mrežu Helasa, doneo pobedu izabranicima Igora Tudora i ujedno postavio konačan rezultat na meču.

Lacio se nakon ovog trijumfa nalazi na šestom mestu sa 55 bodova, dok je Verona ostala na 15. poziciji sa 31.