Autor: Kosta Simetić

28.04.2024 19:38
Haland i Gvardiol približili Siti novoj tituli Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Erling Haland i Joško Gvardiol

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Notingem Forest 2:0 (1:0) u 35. kolu engleske Premijer lige i tako se značajno približili tituli.

"Građani" su trenutno drugi sa bodom manje u odnosu na prvoplasirani Arsenal, ali i sa utakmicom manje od londonskog kluba.

Bila je ovo utakmica po meri Pepa Gvardiole. Siti je imao loptu u svojim nogama, kružio je oko gola rivala i uspeo je da ga postigne u 32. minutu, a strelac je bio Joško Gvardiol posle kornera koji je izveo Kevin de Brujne.

Nastavila je ekipa iz Mančestera da napada i posle pauze, želela je da reši pitanje pobednika i u tome je uspela u 71. minutu kada je De Brujne ponovo bio u ulozi asistenta, a ovoga puta uposlio je Erlinga Halanda, koji je hladnokrvno postavio konačnih 2:0.

Pred "građanima" su sada odlučujući mečevi (Vulverhempton, Fulam, Totenhem i Vest Hem) u šampionatu, dok je pred Notingem Forestom velika borba za opstanak.