Liga 1

28.04.2024 21:08
Fofana u 84. minutu pogodio za pobedu Liona protiv Monaka, ali i titulu Pari sen Žermena Profimedia
Fudbaleri Olimpik Liona

Fudbaleri Olimpik Liona nadigrali su na svom terenu Monako 3:2 (2:1) u 31. kolu francuske Lige 1.

Utakmica je počela spektakularnim golom Ben Jedera posle svega nekoliko sekundi igre. Iskusni napadač dobio je sjajnu loptu od Folarina Baloguna i rutinski to dodavanje pretvorio u gol.

Susret je bio veoma izjednačen u nastavku, da bi onda usledio blickrig domaćina. Aleksandre Lakazet je u 22. minutu poravnao na 1:1, a svega četiri minuta kasnije potpuni preokret potvrdio je Said Benrama.

Što se tiče drugog poluvremena, Monako je bio izrazito opasniji rival i to je naplatio novim golom Ben Jeder u 60. minutu.

Nakon toga bilo je prilika na obe strane, a Lion je iskorstio svoju u 84. minutu kada je Malik Fofana na asistenciju Lakazeta matirao Radoslava Majeckog za konačnih 3:2.

Ova pobeda nije važna samo za Lion, već i za Pari sen Žermen koji je sada i zvanično šampion Francuske.