Avru bod u na "Parku Prinčeva": PSŽ na korak do treće uzastopne titule

27.04.2024 23:01
Avru bod u na "Parku Prinčeva": PSŽ na korak do treće uzastopne titule Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Fudbaleri Pari Sen Žermena

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Avra su odigrali nerešeno 3:3 (1:2) u 31. kolu Lige 1. Ovaj bod je bio dovoljan da klub iz prestonice dođe na korak od osvajanja treće uzastopne titule u Francuskoj. Monaku su ostale četiri utakmice do kraja, a ekipa Luisa Enrikea ima 12 bodova više i znatno bolju gol razliku.

Iako su Parižani dobro otovorili utakmicu, do gola su prvi stigli gosti. Kristofer Operi je u 19. minutu savladao DSerija A, 34. kolo Kejlora Navasa i doneo prednost Avru. Domaćin je uzvratio preko Bredlija Barkole u 29. minutu, ali je to izjednačenje bilo kratkog daga jer je Andre Aju gostima doneo novo vođstvo u 38. minutu.

Delovalo je da će domaćin u drugom poluvremenu krenuti svim silama ka golu protivnika, ali je usledio novi šok za navijače na "Parku Prinčeva" kada je Abdulaj Ture bio precizan iz penela u 61. minutu. Izabranici Luisa Enrikea su uspeli da smanje zaostatak u 78. minutu preko Ašrafa Hakimija, a zatim i do izjednačenja u 95. minutu preko Gonsala Ramoša. Ipak, nije bilo dovoljno vremena za preokret.

Pari Sen Žermen se i dalje nalazi na prvoj poziciji sa 69 osvojenih bodova, 11 više od drugoplasiranog Monaka. Sa druge strane Avr je na 15. mestu sa 31 bodom.